Parnasvej 21, 4180 Sorø
Tlf. 23 87 83 87 info@parnas.dk

Resultater Parnas Marathon Sorø Sø

Navn Distance Startnr. Tid
Adam Dickmeiss Marathon 781 03.33.57
Allan Gade 1/2 el. 1/4 738 01.24.01
Allan Jørgensen Marathon 615 03.53.43
Allan Kjær Andersen Marathon 859 04.17.29
Allan Møller Jensen N/A 742 01.04.00
Anders Riber 1/2 el. 1/4 757 01.51.07
Anette Lam 1/2 el. 1/4 787 02.41.03
Ann Sofie Hansen 1/2 el. 1/4 628 02.14.43
Anne Christensen Marathon 713 01.27.36
Anne Gann N/A 819 01.55.30
Anne Karsvang 1/2 el. 1/4 830 02.19.51
Anne-Marie Lyngbye Marathon 837 05.13.47
Annette Eisler Riber 1/2 el. 1/4 751 02.04.54
Asbjørn Andersen 1/2 el. 1/4 730 01.45.49
Bee Andersen 1/2 el. 1/4 729 01.45.59
Bent Kristensen Marathon D.N.S
Bettina Voss 1/2 el. 1/4 785 02.22.26
Bjarne Bøttern 1/2 el. 1/4 669 01.54.35
Bjarne Kristensen Marathon D.N.S
Bjarne Møller Sørensen 1/2 el. 1/4 825 02.12.31
Bo Færmann Hansen 1/2 el. 1/4 823 01.43.03
Bo Hedegaard 1/2 el. 1/4 868 01.54.35
Bo Johansen Marathon 854 04.07.30
Camilla Bjerge Hansen 1/2 el. 1/4 739 01.47.50
Camilla Egegaard Petersen Marathon N/A 04.05.03
Carsten Christensen Marathon 788 04.35.59
Carsten Hansen 1/2 el. 1/4 814 01.47.32
Casja Krogh Larsen Børneløb 834 N/A
Charlotte Poulsen Marathon 870 04.42.02
Charlotte Vitrup N/A 756 02.04.54
Christian Stabel 1/2 el. 1/4 D.N.S
Christina Højgaard 1/2 el. 1/4 743 01.17.29
Claus Balshøj Marathon 775 04.24.43
Claus Blaabjerg Marathon N/A 04.25.23
Claus Fischer Marathon 622 04.33.07
Daniel Christensen 1/2 el. 1/4 829 01.02.54/01.55.38
Ditte Schougaard 1/2 el. 1/4 817 02.10.38
Durrin Hynes Marathon 854 04.13.34
Emil Freiberg 1/2 el. 1/4 720 01.25.00
Erik Larsen Marathon 960 04.42.02
Eva Pedersen 1/2 el. 1/4 793 02.22.26
Finn Danielsen 1/2 el. 1/4 846 01.59.47
Finn Guldbrandsen Marathon 749 02.15.59
Finn Mogensen Marathon 802 04.47.15
Hans Christian Jensen Marathon 744 D.N.F
Hans Erik Jensen 1/2 el. 1/4 800 00.50.21
Hans Larsen Marathon 831 04.14.00
Heidi Nielsen 1/2 el. 1/4 847 02.20.00
Helle Lund 1/2 el. 1/4 841 02.05.00
Henrik Heide 1/2 el. 1/4 D.N.S
Henrik Sadolin Jørgensen 1/2 el. 1/4 722 00.53.32
Ida Malchau 1/2 el. 1/4 723 02.11.00
Jacob Hilker 1/2 el. 1/4 761 02.09.33
Jakob Bork Dirksen Marathon 796 03.41.38
Jan Bech 1/2 el. 1/4 733 01.04.00
Jan Kjærsgaard Marathon 807 04.18.12
Jan Petersen 1/2 el. 1/4 753 01.45.11
Jane Steensberg Marathon N/A 04.46.54
Janne Jessen 1/2 el. 1/4 822 02.36.00
Jeppe Frimann N/A 864 00.54.32
Johan Holst Nielsen Marathon 835 03.23.56
Johan Melin Marathon 791 03.47.57
Johanna Gren Marathon 792 04.42.02
John Hansen Marathon 808 03.40.08
Jonas Madsen Marathon 810 04.25.23
Julie Sønderfelt Børneløb D.N.S
Kaare Lassalle Frandsen Marathon D.N.S
Karen Gripping 1/2 el. 1/4 746 01.13.00
Karina Skov 1/2 el. 1/4 736 00.57.01
Karoline Sønske Børneløb 867 n/A
Kate Thenning Marathon 747 02.23.11
Kathrine Frølich Marathon 778 03.47.57
Kenneth Klokholm Marathon 779 04.18.12
Kenneth Vedel Marathon 801 04.25.23
Kim Christensen Marathon 851 04.40.25
Klaus Grønhøj 1/2 el. 1/4 767 01.54.59
Klaus Kristensen 1/2 el. 1/4 735 01.02.34
Kristian Cecil Marathon 780 03.11.09
Kristian Tellerup 1/2 el. 1/4 711 02.00.31
Lars Jakobsen 1/2 el. 1/4 731 01.55.00
Lars Jessen 1/2 el. 1/4 769 01.06.50
Lars Thamdrup 1/2 el. 1/4 715 01.46.15
Lea Witzell 1/2 el. 1/4 756 02.17.10
Leslie Lau 1/2 el. 1/4 820 01.45.41
Linda Broen 1/2 el. 1/4 701 02.19.00
Line Juhl 1/2 el. 1/4 812 01.07.00
Line Kallehauge Marathon N/A 05.13.47
Lise Berner 1/2 el. 1/4 755 01.51.01
Lone Hansen 1/2 el. 1/4 762 01.15.00
Lotte Jørgensen 1/2 el. 1/4 763 02.11.00
Lucas H. Juhl Børneløb 804 N/A
Lucas Stender Børneløb 811 N/A
Ludvig Bruun Børneløb 944 N/A
Luise Gangergaard Marathon 575 04.46.56
Mads Jakobsen 1/2 el. 1/4 813 01.53.08
Mads O. Christensen Børneløb 741 N/A
Marek A. Piatek 1/2 el. 1/4 754 01.39.36
Maria Clemmensen 1/2 el. 1/4 940 02.05.00
Marianne Blond-Sørensen 1/2 el. 1/4 N/A 02.12.00
Marie Jessen 1/2 el. 1/4 821 01.17.00
Martin Ambiørn-Hinge 1/2 el. 1/4 850 01.44.26
Martin Ambiørn-Hinge Børneløb 861 N/A
Martin Ambiørn-Hinge Børneløb 862 N/A
Mathias Ahrenkiel 1/2 el. 1/4 737 01.55.38
Mathilde Berner 1/2 el. 1/4 752 02.04.54
Mette Gilsaa Petersen 1/2 el. 1/4 740 01.11.00
Mette Voigt 1/2 el. 1/4 863 02.04.00
Michael Aagaard Jensen Marathon 806 04.16.40
Michael Jensen Marathon 853 04.46.54
Michael Krogh 1/2 el. 1/4 776 01.55.28
Michael Nilsson Marathon 838 04.17.29
Michael Steffensen 1/2 el. 1/4 847 01.54.17
Mick Brandstrup 1/2 el. 1/4 750 01.13.20
Mindaugas Garmus Marathon 798 03.16.11
Mirco Fischer Marathon 777 04.35.48
Morten Andersen 1/2 el. 1/4 714 01.54.58
Morten Harboe-Jepsen Marathon 796 04.05.04
Morten Mikkelsen Marathon 342 04.37.05
Niels Pelle Marathon 855 03.34.12
Nikolaj Sønderfelt Børneløb 865 N/A
Nina Lindner 1/2 el. 1/4 745 02.01.55
Ole Caffell Marathon 803 04.06.52
Ole Mortensen Marathon 809 04.43.29
Oliver Darling Børneløb D.N.S
Ove Pedersen Marathon 845 05.58.20
Peder Nielsen Marathon 789 04.08.06
Per Amelung 1/2 el. 1/4 727 01.48.28
Per Birk Pedersen 1/2 el. 1/4 816 01.59.47
Per Hansen 1/2 el. 1/4 01.15.00
Per West Plovsing Marathon 782 03.42.53
Peter Berg Marathon D.N.S
Peter Freiberg 1/2 el. 1/4 721 01.30.00
Peter Sonne Marathon 839 04.37.48
Peter Sparwath Marathon 764 02.14.59
Peter Veistrup Marathon 773 03.41.38
Pia Hansen Marathon N/A 04.42.02
Polina Bambi 1/2 el. 1/4 827 02.15.54
Poul Petri 1/2 el. 1/4 750 01.51.57
Putte Hansen 1/2 el. 1/4 734 02.10.28
Rikke Sønderfelt Børneløb 866 N/A
Robert Grønlund Marathon 836 01.50.33
Sebastian Juul Jørgensen 1/2 el. 1/4 01.04.00
Simon Moesgaard-Kjeldsen 1/2 el. 1/4 768 01.36.07
Sisse Lykke Weinreich 1/2 el. 1/4 719 01.11.00
Steen Pedersen 1/2 el. 1/4 786 01.20.00
Steen Petersen 1/2 el. 1/4 758 01.58.55
Sten Ejlersen 1/2 el. 1/4 824 02.02.58
Stine Bendix N/A N/A 02.10.00
Susanne Gren Marathon 793 04.46.55
Søren Huusfeldt 1/2 el. 1/4 705 D.N.F
Søren Thyrsgaard 1/2 el. 1/4 N/A 01.55.59
Tanja Christensen 1/2 el. 1/4 748 01.13.00
Thomas Grønkjær 1/2 el. 1/4 726 01.52.18
Tine Louise Petersen Marathon 732 02.10.40
Tony Gren Marathon 794 04.30.36
Torben Pedersen Marathon 852 05.00.01
Torben Witzell 1/2 el. 1/4 765 02.17.31
Ulrich Freiberg 1/2 el. 1/4 728 D.N.F
Ulrik Bruun Marathon 797 04.08.14
Ulrik Lieberkind 1/2 el. 1/4 716 01.59.00
Vibeke Freiberg 1/2 el. 1/4 725 01.12.25
Vibeke Kaja Krogh 1/2 el. 1/4 832 01.04.00
Victoria Tzara Gunner-Svensson 1/2 el. 1/4 815 01.57.29
Vilfred Krogh Larsen Børneløb 833 n/A
Winni Jeppesen 1/2 el. 1/4 848 01.59.21
Zamel Zhaian Marathon 774 03.52.50

* Tiderne er baseret på løbernes egne indberetninger.

Vi tager forbehold for fejl.

Kontakt os gerne, hvis du har ændringer.